Velikonoce 2020 a koronavirus – přehled omezení

Velikonoce 2020 a koronavirus - přehled omezení
Velikonoce 2020 a koronavirus – přehled omezení

Zajímá Vás jaká omezení budou na Velikonoce 2020 vzhledem k pandemii koronaviru? Jaká budou velikonoce s koronavirem? Jak koronavirus ovlivní tradiční svátek jako jsou Velikonoce? Přehled omezení.

Už vás určitě napadlo, že letošní Velikonoce 2020 neproběhnou tak jak je všichni známe, ale budou zcela odlišné vzhledem ke stále platnému nouzovému stavu a dalším opatřením vlády České republiky.

Kdy jsou Velikonoce 2020?

Pokud nevíte, kdy jsou Velikonoce 2020 tak Velikonoční svátky začínají na Velký pátek 10. dubna 2020, který je státním svátkem a končí na Velikonoční pondělí, které je také státní svátek – tedy 13. dubna.

Jaká omezení budou platit na Velikonoce 2020?

Pokud se nic nezmění, budou platit stejná omezení jako platí od vyhlášení nouzového stavu, včetně povinného zakrytí dýchacího ústrojí, omezení volného pohybu a další.

Jelikož se vládní nařízení velmi často mění, rozhodně doporučujeme sledovat oficiální denně aktualizovaný přehled aktuálních omezení na stránkách Vlády České republiky.

Jaké tedy budou Velikonoce 2020?

Rozhodně budou jiné, než tak jak je všichni známe a koledníky venku letos neuvidíme. Pokud by se nějaký objevil pravděpodobně by si vykoledoval pokutu od policie, vzhledem k aktuálním nařízením.

Co mám tedy na Velikonoce dělat?

Určitě není třeba propadat panice a úzkostem – potřebné suroviny na pečení beránků, barvení vajíček a další Velikonoční tradice si můžete objednat bez problému i online.

Doporučujeme však vzhledem k přetíženosti dopravců učinit objednávku s dostatečným předstihem.

Velikonoce tak můžete strávit v pohodlí svého domova a zakoledovat si můžete také alespoň doma.

Návštěvu příbuzných však letos vynechte – popřejte jim Velikonoční svátky po telefonu a dodržujte aktuální nařízení.

Pokud už máte napečeno, můžete se podívat i na další tipy co dělat doma.