Koronavirus – průběh a příznaky onemocnění koronavirem

Zajímá Vás jak probíhá onemocnění koronavirem? Dalo by se říci, že koronavirus mže probíhat dvěma způsoby.

První způsob průběhu onemocnění koronavirem

První způsobem průběhu onemocnění Koronavirem COVID – 19 SARS není nijak dramatický a příliš se neliší od běžné formy nachlazení. Můžou ho provázet i standardní projevy chřipky a nachlazení jako je ucpaný nos a bolest v krku. Případně také zvýšená teplota, dušnost, kašel, únava a bolesti svalů. Zpravidla do dvou týdnu je postižený v pořádku. Právě z toho důvodu, je povinná karanténa dlouhá právě 2 týdny.

Druhý způsob průběhu nemoci

Druhý způsob, tedy ten závažnější popsal britský student, který v Číně vyučoval anglický jazyk a svěřil se svým příběhem na svém facebooku.

Počátek průběhu onemocnění koronavirem

Na počátku onemocnění pociťoval bolest očí a hlavy a postupně sílící kýchaní a kašel. Následně začal pociťovat silnou bolest v krku a další den, po zlepšení stavu ho zachvátila silná zimnice bolest hlavy kloubů.

Další dny onemocnění provázelo nechutenství a silné bolesti při sílícím kašli.

Další fáze průběhu onemocnění koronavirem

Dále se dostaví silné problémy s dýcháním a nemožnost vykonávat rutinní činnosti – nakažený není schopen samostatného fungování – v takovém případě je na místě včasný převoz do nemocnice.

Nakažení dále popisují i silnou bolest uší a dočasnou ztrátu čichu.

Jak nákaze koronavirem předcházet?

Je třeba dbát zvýšené hygieny, používat dezinfekci na ruce, znát správnou techniku mytí rukou a používat roušky nebo repirátor, případně se podívat jak si vyrobit roušku.

Dále je nutnou dodržovat správnou životosprávu a zajistiti tělu dostatek vitamínu, abych případná nákaza koronavirem měla šetrnější průběh.

Průběh nemoci koronaviru

Rozhodně se vyplatí sledovat další nové informace na stránkách Světové zdravotnické organizace.