Počet nakažených v ČR koronavirem

Zajímá vás aktuální počet nakažených v ČR České republice koronavirem COVID-19?

Aktuální počet nakažených k 24.3.2020 je 1289.  Test na koronavirus byl proveden u více než 15 tisíc občanů České republiky a díky větší dostupnosti testů a možnosti provádět test i soukromými laboratořemi se číslo otestovaných v posledních dnech zvyšuje – v návaznosti na větší dostupnost testů roste i počet nakažených, kteří předtím neměli k testům tak rychlý přístup.

Rozhodně se tedy vyplatí sledovat aktuální informace o koronaviru COVID-19 a dále sledovat internetové stránky oficiálních institucí, jako je vláda České republiky, nebo Ministerstvo zdravotnictví. Řiďte se tedy vždy dle oficiálních nařízení a pokynů vlády a dalších výkonných orgánů.

Zároveň stále platí povinné zakrytí obličeje – tedy úst a nosu (ideálně rouškou nebo respirátorem) všude na veřejnosti.

Pokud roušku momentálně nemáte k dispozici můžete se podívat jak si vyrobit roušku, jak si ušít roušku, nebo jak si vyrobit masku proti koronaviru.

Pokud si roušku vyrábět nechcete můžete si roušku nebo respirátor stále bez problému zakoupit u výrobců, kteří ho mají skladem.

Stále je nutné dbát na zvýšenou hygienu, ideálně používat antibakteriální mýdlo v kombinaci s bezdotykovým dávkovačem mýdla a znát postup jak si správně mýt ruce.

Často opomíjená je také skutečnost, že je vhodné si chránit i oči pomocí brýlí, případně jiného předmětu.

Počet nakažených v ČR koronavirem
Počet nakažených v ČR koronavirem