Jak si vyrobit roušku?

Jak si ušít roušku? Návod

Zajímá Vás také z čeho vyrobit roušku?

Také jste si již položili otázku jak si vyrobit vlastní roušku když se Vám zdá, že snad nikde nejsou k sehnání? Možná jste na internetu dokonce viděli návod jak si vyrobit roušku.

Hned na začátek je dobré si uvědomit, že to rozhodně není dobrý nápad a roušky je stále možné zakoupit u některých prodejců, kteří mají skladem i velká balení roušek.

Nejdůležitější je však si uvědomit, že standardní roušky Vás před koronavirem aktivně neochrání – jsou vhodné pokud již jste nakaženi, ale neposkytují takovou ochranu jako Respirátor FFP3, někdy nazývaný jako rouška FFP3.

Pokud tedy stále čekáte až Vám domů dorazí objednané respirátory FFP3 nepanikařte a neuchylujte se k výrobě vlastní roušky, která nemá žádný účinek, ale raději dbejte zvýšené hygieny a používejte například antibakteriální mýdlo a desinfekční ubrousky.

Vhodné je si i připomenout návod na správné mytí rukou a základní informace o koronaviru

Určitě je vhodné i sledovat aktuální doporučení Ministerstva zdravotnictví České republiky a informace z lokální Hygienické stanice.

Pokud jste si roušky již zakoupili, máte je doma k dispozici tak buďte ohleduplní a používejte je – pomůžete alespoň těm, kteří si již roušku zakoupit nestihnou.

I přesto, že improvizovaná podomácku vyrobená rouška Vás před koronavirem 100 % neochrání, pokud již nemáte možnost zakoupit roušku standardní použijte provizorní roušku, nebo například šálu. Je lepší zvolit alespoň nějakou ochranu, než se nechránit vůbec.

Jak prát roušku?

Můžete se také podívat jak si vyrobit masku proti koronaviru.

Jak si vyrobit roušku
Jak si vyrobit roušku