Jak posílit imunitu

Jak posílit imunitu – prevence proti koronaviru

Jak posílit imunitu v rámci prevence a ochrany proti koronaviru? Prevence jak úspěšně odrazit koronavirus, nebo alespoň zvýšit šance na hladký průběh onemocnění koronavirem není nijak složitá.

Prevence jak posílit imunitu a zvýšit tak své šance jak se nenakazit koronavirem  se nijak neliší od běžných pouček pro zvýšení imunity proti jakékoliv jiné bakteriální či virové infekci.

Vždy je důležité řídit se radami svého lékaře a respektovat svůj aktuální zdravotní stav. Můžeme si však připomenout 10 základních obecných pouček jak posílit imunitu proti koronaviru, ale i například jiným onemocněním.

Nejprve, než se podíváme na 10 bodů jak si posílit imunitu se podíváme jak si imunitu nezhoršit a co tedy rozhodně nedělat.

Co nedělat?

 1. Nekouřit – pokud kouříte pokuste se aktuální situaci, alespoň využít k tomu kouření omezit, ideálně úplně přestat kouřit.
 2. Nepít alkohol – pokujte pijete pravidelně, pokuste se konzumaci alkoholu omezit na rozumnou míru.
 3. Nejíst nezdravá jídla – určitě není vhodné konzumovat velké množství nezdravých a tučných potravin, což může vést k obezitě, která je zátěží pro váš organismus i imunitu.

Co je vhodné dělat a jak posílit imunitu?

 1. Zdravě spěte – vyhraďte si na kvalitní spánek dostatečné množství času. Vědci zpravidla doporučují kolem 8 hodin denně.
 2. Zdravě jezte – jezte zdravě a vyváženě
 3. Pravidelně cvičte – i když je vaše oblíbené fitcentrum zavřené, můžete si zacvičit i doma nejrůznější cviky s vlastní vahou nebo můžete oprášit běžecký pás
 4. Pijte dostatek tekutin
 5. Zajistěte tělu dostatečný přísun vitamínů a minerálu
 6. Omezte stres
 7. Dodržujte zvýšenou hygienu
 8. Zařaďte do stravy více probiotik
 9. Udržujte si optimální váhu
 10. Otužujte se – dle konzultace s lékařem a s ohledem na aktuální zdravotní stav a okolnosti

Co dalšího mohu zkusit a jak dále mohu posílit imunitu?

Pokud hledáte další možnosti jak zkusit posílit svoji imunitu, můžete vyzkoušet například některý z vhodných doplňků stravy, jako například Multivitaminové komplexy, homeopatika, nebo například přípravek Wobenzym, který je doporučován například po operacích a v dalších situacích, kdy je tělo oslabeno.

Nejdůležitější je se vždy řídit pokyny svého lékaře a svým aktuálním zdravotním stavem.

Další typy jak posílit imunitu, například proti koronaviru můžete čerpat i z oficiálních doporučení Světové zdravotnické organizace WHO.

Jak posílit imunitu
Jak posílit imunitu