Co dělat v karanténě? Co dělat doma?

Co dělat v karanténě? Co dělat doma?

Roušku nebo respirátor pro nutné cesty do zaměstnání jste si už objednali, roušku podle návodu, jak vyrobit roušku ušili a nyní nevíte co dělat doma když se nudíte? Máme pro Vás několik typů.

Možná se v posledních dnech často ptáte co máte dělat ve volném čase a toto otázka vás nyní tíží více než dříve, protože na základě vládních nařízení musíte většinu času trávit ve svém domově a nevíte jak.

Vůbec se tím netrapte, tuto otázku si v posledních dnech pokládá mnoho občanů. Není to nic zvláštního – vždyť, kdy jste měli naposledy, kromě dovolené v zaměstnání a případné nemoci tolik volného času?

Pokud se touto otázkou nyní trápíte, vzpomeňte si, jak se Vám každé ráno nechce do práce a představujete si, že byste do ní nemuseli dnes jít – nebo dokonce už do ní nechodit vůbec. To by byl ale krásný sen, že ano?

Nyní vidíte, že to tak krásné být nemusí a když už čas máte, tak jste možná zjistili, že jste za tu dobu zapomněli jak s ním vlastně naložit. Máme pro Vás pár 10 tipů na zahnání nudy!

Jak trávit čas doma?

1. Zamyslete se co Vás baví

   Určitě nejdříve ze všeho je důležité se zamyslet, co děláte s radostí a co byste rádi dělali,  kdybyste  například             už do práce nemuseli. Nic Vás nenapadá? Nevadí.

2. Udělejte velký úklid

Kdy jste naposledy měli čas uklidit celý byt či dům? Vždyť často jsme o víkendu rádi, že

stihneme umýt nádobí a vyžehlit!

3. Travte čas s rodinou

Kdy jste si naposledy měli možnost zahrát například deskovou hru? Na Vánoce? Tak to rychle napravte.                        Přátelům můžete zavolat, nebo si s nimi zahrajte nějakou online hru!

4. Vyzkoušejte nějaký nový recept

Vyzkoušejte Váš kuchařský um a zkuste si připravit nové jídlo. Máte na to celý den, tak nezapomeňte i na                     moučník!

 5. Začněte cvičit

Jak dlouho jste se vymlouvali, že nemáte čas! Do léta můžete být fit! Mnoho trenéru nabízí sestavení                     jídelníčku  i lekce online.

6. Přečtete si knihu

Že žádnou nemáte? Tak si nějakou objednejte online a podpořte česká knihkupectví.

7. Shlédněte celou řadu seriálu

To není moc zdravé, ale když jinak nedáte.

8. Naučte se cizí jazyk (nebo alespoň) začněte

Kdo ví kde nakonec skočíte?

9. Ukliďte si počítač

Jako že ho mám utřít? Ne! Jak dlouho už říkáte, že si roztřídíte ty složky a fotky z dovolené?

10. Užijte si, že neděláte nic!

 

Jak trávit čas v karanténě?
Jak trávit čas v karanténě?